O da rahatladı biz de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Stigas’tan Dr. Sadık Ahmet’e küstah sözler: O da rahatladı biz de

Yunan Meclisi’nde Spartiates Meclis Grubu Başkanı Stigas’ın, “Yunan devletinin milletvekili çıkıp Türk’üm diyordu. Ta ki traktör ona çarpana kadar, o da rahatladı biz de” ifadelerine, Dr. Sadık Ahmet’in ailesinden “O’nun anısına yapılan bu haddini aşan ve saygısız hakareti kınıyor, Stigas’ı ailemiz ve toplumumuzdan özür dilemeye davet ediyoruz” sözleri ile karşılık geldi. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu tür saygısız ifadeler sadece Dr. Sadık Ahmet’in anısına değil, aynı zamanda aile fertleri olarak bizlere yönelik de derin bir saygısızlık ve incitme kaynağı olmuştur.

Aile olarak Dr. Sadık Ahmet’i kaybetmenin verdiği acıyla her gün baş başa kalıyoruz. O’nun vefatının üzerinden 28 yıl geçmiş olmasına rağmen, böyle bir hakaretin vatandaşı olduğumuz ülkede tekrarlanması, ailemizin içinde bulunduğu zorlu süreci daha da derinleştirmiştir.

Bu tarz ırkçı ve saygısız ifadeler, sadece bizi değil, aynı zamanda toplumsal barışı ve huzuru da zedelemektedir. Etnik kökenlerin, inançların veya herhangi bir kişisel niteliğin saldırı amaçlı bir malzeme olarak kullanılması, kabul edilemez ve kınanması gereken bir durumdur.

Stigas’ı ailemiz ve toplumumuzdan özür dilemeye davet ediyoruz.”

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O da rahatladı biz de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir