Milletevleri ve Hanımlar Konağı yoğun ilgi görüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Milletevleri ve Hanımlar Konağı yoğun ilgi görüyor

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları ile hayatın her alanında kadınların yanında olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklarını hizmete sunduğu merkezler ile devam ettiriyor.

Milletevleri ve Hanımlar Konağı ile kadınlara yönelik meslek edindirme ve hobi kurslarını devam ettiren Haliliye Belediyesi, kursiyer kadınlara vakit geçirecekleri yeni yaşam alanları sunuyor. Ahmet Yesevi, Süleymaniye ve Sırrın Milletevinde el sanatları, dikiş nakış, kuaför ve okuma yazma kurslarına katılan kadınlara, usta öğreticiler tarafından teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği bu kurslara çocuklarıyla katılan anneler ise çocuklarını kreşe bırakmanın rahatlığını yaşıyor. Kreş hizmetinin de sunulduğu Milletevlerinde; anneler kurslardan aldıkları eğitimlerle meslek öğrenirken, çocukları da akranlarıyla eğlenceli zaman geçirmenin keyfini yaşıyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslarda hem meslek öğrenen hem de aile ekonomisine katkı sağlayan kadınlara ise kursu başarıyla tamamlamaları halinde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Kadınların yeni adresi: Hanımlar Konağı

Başkan Mehmet Canpolat’ın sözünü verdiği ve ikinci şubesi Osmangazi Mahallesine kazandırılan
Hanımlar Konağı, kadınların yeni adresi oluyor. Kadınlara pozitif ayrımcılık sunan Haliliye Belediyesi ile Osmangazi Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulan Hanımlar Konağı, bölgedeki kadınlara vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor. Merkezde sunulan dikiş-nakış atölyesi, ahşap boyama atölyesi ve trikotaj kurslarından eğitim alan kursiyerler, el emeklerini sergiliyor. Aldıkları eğitimlerle bir yandanmeslek öğrenen bir yandan kullanılmayan ürünlerini burada değerlendiren kadınlar, keyifli vakitgeçiriyor. Bu kursların yanı sıra spor hocası eşliğinde sunulan fitness salonunda spor yapan kursiyer kadınlara ise sağlıklı yaşamın ipuçları öğretiliyor. Kendilerine verilen program dahilinde düzenli olarak spor yapan kadınlar, sunulan imkanlardan dolayı Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkürler ediyor.

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise kadınların yoğun ilgi gösterdiği
Milletevleri ve Hanımlar Konağında kurs kayıtlarının devam ettiği kaydedildi.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milletevleri ve Hanımlar Konağı yoğun ilgi görüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir