‘Depremle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 1939 Erzincan Depremini Anma Programı ve Yerelde Afet İletişim Paneli’ne katıldı. Vali Aydoğdu, “Biz madem depremden kaçamıyoruz. O zaman depremle yaşamayı mutlakla öğrenmemiz gerekiyor” dedi….

1939 Erzincan Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla “1939 Erzincan Depremini Anma Programı ve Yerelde Afet İletişim Paneli’ düzenlendi. İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, kurum müdürleri ve davetliler  katıldı.

“BU ÇALIŞTAYI ÇOK ÖNEMSİYORUM”

Programda konuşan Vali Aydoğdu, “Bir animasyon çizgi film halinde Erzincan merkezde deprem olduğu anda koordinasyon merkezi neresi, çadır kurulma alanları neresi, toplanma alanları neresi, konteynır şehirler nereye kurulacak gelen yardımlar nereye yığılacak, kim ne görevi yapacak hepsini bizim ezbere bilmemiz gerekiyor. Biz madem depremden kaçamıyoruz. O zaman depremle yaşamayı mutlakla öğrenmemiz gerekiyor. Altını çizeceğim bir şey daha var, şehirde dolaşırken acılarla yoğrulmuş bir şehir doğru. Acı insana asalet katar ama acılar bizi oturmaya veya tembelliğe sevk etmemeli. Bunu şiddetle reddediyorum ve asla kabul etmiyorum. Evet acılar var ve burası deprem bölgesi, o nedenle daha çok çalışmamız gerekiyor. Daha çok üretmemiz gerekiyor. Depremin arkasına sığınarak, böyle pişmanlık içerisinde oturacak bir şehir değiliz. Daha çok üretip, istihdam oluşturacağız. Daha ileriye, güvenle bakacağız. Ders alarak önümüze bakmamız gerekiyor. Onun için bu çalıştayı çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

3 OTURUM YAPILDI

Panelde Afet Süreçlerinde Kurumsal İletişimin Önemi, Afet Süreçlerinde Ulusal ve Yerel Medyanın Koordinasyonu ve Afet İletişiminde Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü başlıklarında 3 oturum yapıldı.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Depremle yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir