Büyükşehir 4’üncü skate parkı açıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

 Büyükşehir 4’üncü skate parkı açıyor

20 ilçesinin her birine eşit hizmet götürme prensibiyle 4,5 yılda Balıkesir’in hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel hayatına katkılar sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın, şehrin her noktasında imzası bulunuyor. Kırsal alanda meraları açarak verimli hale getiren, tarla ve zeytinlik yollarını genişleterek düzenleyen, üreticiye ekipman, tohum, fidan, damızlık hayvan hibe eden ve Balıkesir Kuzusu Üretim Merkezleri kuran Büyükşehir Belediyesi bir yandan da şehrin kültürel ve sosyal hayatına da renk katıyor. Şehir merkezinde bulunan Avlu Yaşam Merkezi ile Atatürk Parkı’nın ardından Bandırma Sahili’nde skate park oluşturan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Akçay’a skate park yapıyor. Gençlerin ve çocukların gözdesi skate parklar, çalışmalar doğrultusunda diğer ilçelerde de kurulacak.

Yeşil alanlarda kullanılan çimleri Büyükşehir kendi üretecek

Akçay Altınkum Sahili 2. Etap’ta gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; 40’a 20 ölçülerinde skate park oluşturuluyor. Skate parkın yanı sıra; arkasına 120 araçlık otopark yapılan 10 dönümlük alanın yüzde 30’u yeşil alan olarak planlandı. Çevre düzenlemesinde kullanılacak çimler de Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) üretiliyor. İl genelinde yapılan tüm uygulamalarda Büyükşehir Belediyesi artık kendi ürettiği çimleri kullanacak.

” İnsanların hayatlarına dokunuyoruz”

Akçay’da yapılmakta olan skate parkın il genelinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 4. skate park olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Kurthan Gencel “Çevrede yeşil alanların düzenlemesi yaklaşık bir 10 dönümü kapsıyor. Kademe kademe ve etap etap çalışmalar devam edecek. Bir aya kadar buradaki çalışmalarımız tamamlanmış olacak. Oyun parkı, spor alanları ve skate park kısa süre içerisinde hizmete girmiş olacak. Yücel Başkanımızın vizyonu doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda insanların hayatlarına bizzat dokunuyoruz.” dedi.

 

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
 Büyükşehir 4’üncü skate parkı açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir