Birecik’te kritik ünite yeniden hizmete girdi – Ajans Urfa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

 

“Hizmet başkanlarımız ile birlikte ünitedeki eksikliklerin giderilmesi, personel desteğinin sağlanması ile hastanemize yeni atanan genel cerrahi uzmanlarımızın da özverili çalışmalarıyla bu önemli ünite yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle vatandaşlarımızın Birecik ilçemizden çevre illere sevkini önemli oranda azaltacaktır. Birecikli vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

Genel cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen endoskopi işlemleri ile gastrit, reflü, ülser gibi mide hastalıklar ile kolonoskopik incelemeyle de kalın bağırsak hastalıkları teşhis edilerek tedavileri yapılıyor.

Abdullah Solmaz, mide veya bağırsak şikayetleri olan hastaların öncelikle polikliniklere başvurmalarını isteyerek, yapılan ön değerlendirme ve tetkikler neticesinde poliklinik doktorları tarafından uygun görülürse hastalara endoskopi ve kolonoskopi işlemleri için randevu verildiğini belirtti.

Birecik Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Erhan Gökçe de endoskopi işlemlerini halkın tabiriyle anestezi ile bayıltarak yaptıklarını belirterek, “Bu anlamda artık halkımızın tekrar il merkezlerine gitmesine gerek kalmadan, burada bu hizmeti vermeye devam edeceğiz Endoskopi çekimi için ilçe dışına gitmesine gerek kalmadan vatandaşlarımız hastanemizde hizmet alabilirler. Genel cerrahi uzmanımız muayenesinden sonra gerekli görülmesi durumunda randevu verilerek endoskopi işlemleri yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

BİHA[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birecik’te kritik ünite yeniden hizmete girdi – Ajans Urfa

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir