BAİBÜ’de “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşi gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

[ad_1]

BAİBÜ’de “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşi gerçekleştirildi

BOLU- Tevhide İrem ZORLU – BHA

İletişim Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Evrensel Medya Topluluğu AA Muhabiri Zafer Göder, DHA Muhabiri Mutlu Yuca, DHA Bölge Sorumlusu Murat Küçük, Eski İHA Bölge Sorumlusu Faruk Çidem ve BAİBÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencisi İHA Muhabiri Enes Özkan’ı konuk etti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy konuşma yaptı. Konuşmasında gazetecilik mesleğinin öneminden ve zorluklarından bahseden Özsoy, deneyimlerini paylaşmaları için sözü konuklara bıraktı.

“Zorluğu olduğu kadar değer gören de bir meslek”

Konuklar başta yaşadıkları zorlukları, deneyimlerini ve bu mesleğe gönül vermiş herkesin neler yapması gerektiğini anlattı. Her ajansın farklı bir dili olduğunu ve ajans gazeteciliğinin zamanı ve mekanı olmadığını, zorluğu olduğu kadar değer gören de bir meslek olmasının yanı sıra bazen riskli bazen de gerçekten eğlenceli bir meslek olması, gazeteciliğe başlayan herkesin çıkmakta zorlanabileceğini ve mesleğe olan tutkunun yıllar geçse de arttığı konuklar tarafından ifade edildi.

 

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan konuklar, program sonunda başta İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Tandırlı , Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy, Arş.Gör. Mahmut Rıfkı Ünal, Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem ve Arş. Gör. Sadullah Bağ katılımları için konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti.

[ad_2]

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAİBÜ’de “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşi gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir